Tento týždeň a celý mesiac február venujeme našim pocitom a emóciám.
Rozprávali sme sa o pocitoch a emóciách, snažili sme sa vyjadriť svoje nálady slovami, hudbou, kresbou, maľbou a hrami v snehu…


Je v poriadku byť unavený, smutný, nahnevaný, veselý, šťastný, vďačný, hrdý….
Každá emócia je pre nás dôležitá. Snažíme sa s nimi pracovať a dať ich von…v našej škole sme ich „vypúšťali“ zo seba do snehu pomocou farieb, vody a pipety.
Bola to úžasná zábava spojená s arteterapiou a pokusom so snehom a vodou.


Relaxovali sme aj pomocou počúvania hudby a maľovania emócií štetcami na veľký papier pomocou temperovej farby. Spievali sme si pieseň KEĎ SI ŠŤASTNÝ,TLIESKAJ RUKAMI…. Doprevádzala nás pri tom pani učiteľka raz gitarou a potom druhá pani učiteľka klavírom a orffovým inštrumentárom…skúste to doma, je to skvelá muzikoterapia!
Čítali sme o PANI Zlosti a učili sa cez dramatické hry o pocitoch zlosti, smútku a menili sme ho na radosť.

Šantili sme v snehu, cvičili pocit chladu a tepla, stavali snehuliaka, rozvíjali pocit šťastia, realizovali pokusy TOPÍ SA SNEH, sypali zrno pre váčiky do kŕmidla a vyjadrili tak pocity lásky, spolupatričnosti a potreby pomoci.
S pani logopedičkou sme trénovali svoju výslovnosť a so špeciálnou pedagogičkou sme sa hrali a opakovali montessori hry, ktoré sme sa od začiatku školského roka naučili.

Bolo to pre nás polročné opakovanie, ako vo veľkej-základnej škole! 🙂 Namiesto vysvedčenia sme dostali misu plnú ovocia! Takto sme rozvili pocit zodpovednosti a vďaky. 🙂 Mňam mňam!

Už teraz sa tešíme na ďalší týždeň.

Staršie vydania našich Deťúrkovín nájdete TU